Čas se krátí - EET podrobně

Jak jistě víte, EET od 1. 11. 2016 zahájila zkušební provoz. Každopádně mnoho podnikatelů má v určitých věcech ohledně evidence stále nejasno, z tohoto důvodu Vám níže přinášíme celkové shrnutí a podrobné informace o EET.

 • Akce Daňového klubu
 • 8. 11. 2016

V čem spočívá EET?

Podstatou EET je to, že veškeré peníze, které podnikatel obdrží jakýmkoli způsobem kromě bankovního převodu, budou figurovat na účtence, kterou zároveň zaregistruje i finanční úřad.
To znamená, že EET se vztahuje pouze na ty, kdo přijímají od svých zákazníků či obchodních partnerů tržby v hotovosti (peníze, stravenky, dárkové šeky, karty).

Týká se EET také mě?

EET se týká jen podnikatelské činnosti.
Což znamená, že pokud pronajímáte byt, nejde o podnikání, i když vám nájemník platí jednou za měsíc hotově.
Pokud však pronajímáte přes Booking.com byt krátkodobě turistům, pak už se o podnikání jedná.

E-shopy a EET

Elektronická evidence se vztahuje pouze na ty e-shopy, které umožňují platbu kartou nebo osobní odběr s platbou v hotovosti.

Nejvyšší čas se připravit!

Pokud spadáte do 1. fáze, tedy ubytovací a stravovací služby, a doposud jste přípravy na EET odkládali, pak je opravdu nejvyšší čas s nimi začít. Naostro se EET  pro 1. Fázi rozjede 1. 12. 2016.

 • Co vše musíte udělat?
  Nejprve se podnikatel musí zaregistrovat k EET na finančním úřadě. Pokud používáte datovou schránku, je možné to udělat elektronicky. Jestliže ne, stačí zajít na kterýkoli finanční úřad. Po vyplnění formuláře obdržíte autentizační údaje. S těmi bude mít přístup do webové aplikace EET.
  Druhým krokem je registrace na Daňovém portále - odkaz zde.
  Pokud jste při žádosti o autentizační údaje požádali o vyšší zabezpečení přístupu, budete potřebovat mobil, kam Vám přijde sms s  potvrzovacím kódem, po jehož zadání budete moci pokračovat.
  Pokud provozujete více podniků, pak je potřeba zažádat o certifikáty, které budete potřebovat, až si pořídíte pokladní terminál. Na každý terminál jeden certifikát. V malém rodinném podniku bude stačit jeden terminál, větší podnik bude mít naopak terminálů více.

Koupě přístroje

Na trhu je již mnoho firem, které nabízejí široký výběr přístrojů a příslušenství pro EET.
Dejte si však pozor a informujte se, např.:

 • Když výrobek koupím, zavazuji se na nějakou dobu k odběru služby?
 • Co všechno přístroj umí?
 • Jak funguje servis? (Je zdarma?, Je 24hod.?...)
 • Kolik stojí technika, kolik stojí měsíční pronájem? Je cena s DPH? Je v ceně internet?

 

Zdroj: http://www.idnes.cz/

 

Registrace na akci

Chci se registrovat

Daňový Klub používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

OK